AMERICKÉ HIMARSY NA ŠKOLY V ALČEVSKU – АМЕРИКАНСКИЕ ХАЙМАРСЫ НА ШКОЛЫ В АЛЧЕВСКЕ

Dosud poklidné město, ani v době občanské války v letech 2015-2022 nepřiletěla na Alčevsk jediná ukrajinská střela. Naposledy Ukrajinci stříleli po Alčevsku v roce 2014 (tehdy byli čtyři mrtví a několik zraněných). V sobotu vyslali Ukrajinci na Alčevsk šest amerických raket Himars, bylo poškozeno šest obytných domů (střechy, okna) a nefungující závod (okna, ohrazení) na okraji města. V neděli 10.7.2022 přiletěly na Alčevsk čtyři rakety Himars, zničily dva obytné domy a poškodily dvě školy: školu č.7 a Alčevské informačně-technologické lyceum (škola č.4) na sídlišti ve východní části města.

Ve škole č.4 jsem měl několik besed o ČR a na podzim 2019 se tam uskutečnila beseda o cestě pěveckého souboru Eťud-Tais do ČR za účasti Lejly Abudan (tehdy v 9.třídě) a Aliny Povolocké (tehdy v 8.třídě), které se cesty zúčastnily. Lejla letos ukončila 11.třídu, Alina nastoupí 1.9.2022 do 11.třídy. Na velkém sídlišti je několik škol, bydlí tam několik členek souboru Eťud-Tais i několik dalších mých známých dětí z dalších souborů a škol.

Hned jsem zjišťoval, zdali jsou všichni mí přátelé a známí v pořádku. Vedoucí souboru Larisa mi napsala, že všechny děti ze souboru jsou v pořádku. Některé byly evakuovány mimo město. Napsaly mě i Lejla a Alina (ta je mimo město), že je u nich vše v pořádku.

Na fotkách zničené domy a vybitá okna ve školách po střelbě 10.7.2022.

Informační centrum Perevalsk-Alčevsk, 9.-10.7.2022

347 total views, 1 views today