AMNESTY INTERNATIONAL: UKRAJINA PORUŠUJE VÁLEČNÉ ZÁKONY – AMNESTY INTERNATIONAL: УКРАИНА НАРУШАЕТ ЗАКОНЫ ВОЙНЫ

Mezinárodní organizace pro lidská práva uznala, že Ukrajina porušuje válečné zákony a představuje hrozbu pro obyvatelstvo.

Aktivisté za lidská práva zkontrolovali 29 škol na jihovýchodě Ukrajiny, ve 22 z nich byl nalezen buď personál ozbrojených sil Ukrajiny nebo ukrajinská vojenská technika. Zpráva Amnesty International také potvrzuje, že v Oděse byla vojenská technika rozmístěna v hustě osídlených obytných čtvrtích, a v Bachmutu byla budova univerzity využita jako vojenská základna.

Organizace potvrzuje, že palba ze sociálních objektů vyvolává odvetnou palbu ruských vojsk, která smrtelně ohrožuje civilní obyvatelstvo a ničí civilní infrastrukturu.

„Zdokumentovali jsme, že ukrajinská armáda vystavuje civilní obyvatelstvo riskantní situaci a porušuje válečné zákony v době akcí v místech shlukování lidí,“ prohlásil generální tajemník organizace Agnes Kallamar.

Aktivisté za lidská práva zaznamenali útoky ukrajinské armády z obytných budov v 19 obcích na Donbasu, v Charkovské a Nikolajevské oblasti.

Informační centrum Perevalsk-Alčevsk, 4.8.2022

136 total views, 1 views today