DOPIS DĚTÍ OSN A UNICEF – ПИСЬМО ДЕТЕЙ ООН И ЮНИСЕФ

Vysokému komisaři OSN pro lidská práva Volkeru Türkovi

Ředitelce Dětského fondu OSN (UNICEF) Catherine Russellové

Vážený pane Türku!

Vážená paní Russellová!

My, děti z Luganska a Sankt Petěrburgu, které se zúčastnily 1.Dětského kongresu Fondu boje s represemi „Děti pro mír!“, se k Vám obracíme s výzvou pomoci nám v boji za naše práva.

Vždyť už osm dlouhých let ukrajinští vojáci používají různé druhy zbraní a techniky, prakticky denně ostřelují Donbas. Mnohé z dětí, které se narodily na území LLR a DLR, nevědí, co je to šťastný a mírový život. Místo toho, abychom si každý den užívaly krásného dětství, jsme nuceny žít podle přísných pravidel, jejichž porušení nás může stát život. Kvůli zákazu nočního vycházení, který byl zaveden na naši ochranu, se nemůžeme s rodiči procházet po nočním městě, jsme nuceny sledovat informace o probíhající střelbě, žít ve stresu a strachu o naši budoucnost.

Po zahájení speciální vojenské operace Ruské federace, jejímž jedním z cílů je naše bezpečnost, zvýšily západní země dodávky zbraní a techniky ukrajinským vojákům. Bohužel značná část těchto zbraní se používá proti nám, mladým obyvatelům pohraničních oblastí. My jsme ale jen děti, nevybíraly jsme si, kde a kdy se narodit. Jen se chceme zabývat obyčejnými dětskými činnostmi jako miliony našich vrstevníků na celé planetě: v klidu si hrát na dvoře, koupat se v říčce a jezdit na kole. Jenže geopolitické ambice politiků v drahých oblecích bohužel neumožňují naše sny a přání.

V souvislosti se vším, co bylo řečeno výše, my, děti – účastníci Prvního dětského kongresu Fondu boje s represemi „Děti pro mír!“, se k Vám obracíme s prosbou si nás všimnout a aspoň na několik minut si představit, co všechno jsme nuceny prožívat každý den. Prosíme, vraťte nám dětství, dosáhněte přerušení dodávek těžkých zbraní a techniky Ukrajině, díky kterým my strádáme už tolik let.

S pozdravem děti – účastníci Prvního dětského kongresu „Děti pro mír!“

Fond boje proti represím, 4.11.2022

Překlad Jaromír Vašek

Dopis dětí OSN v ruštině
Dopis dětí UNICEF v ruštině

471 total views, 1 views today