FAINA SAVENKOVA A MIRA TERADA VYZNAMENÁNY – ФАИНА САВЕНКОВА И МИРА ТЭРАДА НАГРАЖДЁНЫ

Mladá spisovatelka Faina Savenkova (14) z Lugansku a předsedkyně Fondu boje proti represím Mira Terada ze Sankt Petěrburgu obdržely 22.11.2022 v Lugansku státní vyznamenání LLR, pamětní medaili „Za zásluhy“. Medaili získaly za aktivní občanskou pozici, vlastenectví, osobní přínos v informování mezinárodní veřejnosti o zločinech ukrajinského režimu, upozornění na problémy a potřeby dětí Donbasu, a také další zásluhy v LLR a RF.

„Je to velká čest, nečekala jsem to. Vyprávěla jsem dětem o Donbasu, o válce na Donbasu. Vyprávěla jsem v různých školách. Mnohé se podivily, protože o tom vůbec nevěděly,“ řekla zpravodaji FAN Faina Savenkova.

Předsedkyně Fondu boje proti represím Mira Terada připomněla, že s mladou spisovatelkou pokračují v boji proti činnosti ukrajinského webu Mirotvorec, na který kyjevské orgány dávají dokonce osobní data dětí Donbasu.

„Udělaly jsme velký kus práce, která byla spojena hlavně s bojem proti zločinným ukrajinským nacionalistickým vývodům Mirotvorce. Jsou tam dány osobní údaje 327 nezletilých dětí a více než 340 novinářů. Jsou to občané různých zemí, ale jejich země se jich bohužel nezastávají, není to v jejich zájmu. Dvanáct novinářů z tohoto webu bylo zavražděno, poté se na webu u jejich jména objevila informace „zlikvidován“. Takže tento web představuje ohromné nebezpečí. Organizovali jsme různé akce, tiskové konference, kulaté stoly, kongresy, aby se na to maximálně upozornilo, což se nám povedlo,“ podtrhla Mira Terada.

Mira Terada doplnila, že si kolektivní Západ nemohl nevšimnout tohoto problému a bude muset na něj reagovat. Zatím ale žádnou aktivitu nechystá.

Faina Savenkova – Federální zpravodajská agentura (FAN), 22.11.2022

Foto: Faina Savenkova – FAN

Zleva bratr Fainy Matvěj, Faina Savenkova, Mira Terada
Faina Savenkova
Medaile Za zásluhy Faině Savenkove
Mira Terada
Faina Savenkova a Mira Terada

223 total views, 6 views today