KLADENÍ VĚNCŮ V ALČEVSKU – ВОЗЛОЖЕНИЕ ЦВЕТОВ В АЛЧЕВСКЕ

Velké oslavy Dne vítězství (vojenské přehlídky, Nesmrtelné pluky, průvody) se kvůli bezpečnosti (nebezpečí střelby ze strany Ukrajiny) nekonaly, ale menší oslavy, kladení věnců u památníků Rudé armády a koncerty ano. Mohl jsem si vybrat, kde budu s přáteli slavit Den vítězství: s komsomolci a komunisty v Lugansku, nebo s přáteli v Alčevsku (jako v roce 2019). Když jsem se dozvěděl, že na koncertu v Alčevsku bude vystupovat pěvecký soubor Eťud-Tais, se kterým jsem se ještě za nynějšího pobytu nesetkal, bylo rozhodnuto!

Pietní akt ke Dni vítězství se v Alčevsku konal 9.5.2022 v parku 50 let Komsomolu u památníku osvoboditelům – Rudé armády. Přišlo mnoho lidí s vlajkami Vítězství, SSSR, Ruska, LLR, rudými vlajkami: veteráni, mládež, děti. V čele krátkého průvodu šly bubenice z tanečního souboru Junyj Metallurg, mezi nimiž byly i členky Eťud-Tais Daša Kostěnko a Polja Labutina. Za nimi šli nový starosta města Albert Apšev a místopředseda Lidového sovětu LLR Oleg Koval. A potom další činitelé a občané města.

Po příchodu k památníku odeznělo několik krátkých projevů, zazpívaly děti ze škol. Děti přinesly kytice květů veteránům. Následné kladení věnců bylo tradičně dlouhé. Občané pak na jiném místě parku ještě zhlédli vystoupení symfonického orchestru a tanečního souboru Impuls (mezi tanečníky byla i Lerka Stěšenko z 6.třídy naší družební ZŠ Naděžda).

Jaromír Vašek, Alčevsk, 9.5.2022

Bubenice Juného Metallurgu
Kladení věnců k pamětnímu znaku Alčevska
Čelo průvodu
Zprava druhý starosta města Albert Apšev, třetí místopředseda Lidového sovětu LLR Oleg Koval
Bubenice Juného Metallurgu
Veteráni Velké vlastenecké války
Památník osvoboditelům – Rudé armádě
Hovoří starosta města Albert Apšev
Vlastenecká píseň školáků
Uprostřed Daša Kostěnko
Uprostřed Polja Labutina
Vystoupení symfonického orchestru
Taneční soubor Impuls
Tanečnice Impulsu
Zleva Angelina, Rita, Lerka, Karolina
Zleva Lerka a Karolina


153 total views, 1 views today