NOVOROČNÍ BESÍDKA EŤUD-TAIS – НОВОГОДНИЙ УТРЕННИК „ЭТЮД-ТАИС“

V neděli 25.12.2022 jsem byl pozván do klubu Krugozor v Alčevsku na novoroční besídku ke svým přátelům z pěveckého oddílu Eťud-Tais. Loučení se starým rokem a očekávání příchodu roku nového. Přišly děti, rodiče a vedoucí Larisa Suchomlin a Anastasia Povolockaja. Z dětí chyběli jen tři sourozenci Polina Labutina, Jelisej a Arťom Petrovovi, a několik nejmenších dětí. Přišel i nováček v souboru, děvče Vika (8).

V úvodu paní Bacherkina (máma skvělých devítiletých dvojčat k nerozeznání Daši a Kati) poděkovala jménem rodičů vedoucím Larise a Anastasii za výbornou přípravu dětí, za jejich péči o děti a vlídný a přátelský vztah k dětem. To se pak odráží i ve vztazích mezi dětmi. Děti jsou družný kolektiv, vzájemně si pomáhají a podporují se. Děti dosahují úspěchů na různých soutěžích a letošní rok nebyl výjimkou. Paní Bacherkina popřála souboru mnoho úspěchů i v novém roce.

Bohatá hostina, družná zábava, veselí a smích, výborná nálada, ale především to, co děti milují nejvíc – zpěv a tanec. To vše provázelo celou besídku. Písně zpívané dětmi, které se skvělou šaramantností uváděl zkušený Kosťa Muchin (14), se střídaly s hranými písněmi k tanci. Děti zpívaly ve skupinách i sólo. Sólo si úspěšně zazpívaly nejmenší děti – Rostik Vakulič (9), Kaťa Rumjanceva (9), Vika Šaramajeva (7), Olesja Kistěreva (8), ale i Kosťa Muchin a Aňa Michajljuk (12). Také jsme viděli duety s rodiči: Soněčka Tatarčenko (8) se svým tátou zazpívali roztomilou píseň o Dědu Mrázovi, Daša Kostěnko (14) zpívala se svou mámou. S dětmi zpívala i vedoucí Anastasia. Tancovali všichni: děti, rodiče i vedoucí. Jako skvělá tanečnice se ukázalo i nové děvče v souboru Vika. Do víru tance jsem byl vtažen i já.

O výborné náladě dětí svědčí i následující: když děti zasedly ke slavnostně prostřenému stolu, zazpívaly spontánně krásnou píseň. Děti jsou děti – chvilku neposeděly. Zpívaly, tancovaly, schovávaly se, hrály si s balonkem, skákaly, dělaly různé legrácky. O náladě dětí napovídají i fotografie.

Zajímavá je role několika málo chlapců v souboru. Kosťa Muchin je v souboru již dlouho a už dříve si vydobyl v souboru roli neoficiálního vedoucího a mluvčího dětí. Svou neotřelou autoritou, svébytným projevem zpěvu a tance, výrazným hlasem, hereckým nadáním, skvělým konferenciérstvím, smyslem pro humor, vzorným chováním, přátelstvím a laskavostí ke všem dětem. Děti jej uznávají a milují. Dnes a nejen dnes, jsem si všiml, že se do podobné situace začíná pomalu dostávat i Kirill Koniščev (13). Ten zatím není v souboru tak dlouho, ale je stále více obklopován a uznáván mladšími děvčaty (především 12-letými Soňkou Babkinou a Aňou Michajljuk a 11-letou Saškou Čerňajevou). Pro své přátelství k dětem, legraci i výborný zpěv. Je možné, že v budoucnu si podobné postavení získá i nejmenší chlapec z dnes přítomných, 9-letý Rostík. Nesmíme ovšem zapomínat na dva dnes nepřítomné bratry Polji Labutiny Jeliseje (10) a Arťoma (6). Hlavně Arťoma si nejmladší děvčata hýčkají (8-letá Olesja Kistěreva, 7-letá Vika Šaramajeva). Takže přítomnost chlapců v souboru je velmi důležitá, má pozitivní vliv na sepětí kolektivu a jeho družnost.

Besídka se vydařila a po více než čtyřhodinové zábavě se neunaveným dětem ani nechtělo domů.

Přejeme dětem, jejich rodičům i vedoucím mnoho zdaru a úspěchů v novém roce!

Jaromír Vašek, Alčevsk, 25.12.2022

Hostina 1. Tady byly děti ještě „posedové“.
Zleva Kaťa Bacherkina, Amira Dudar, Kirill Koniščev, Soňka Babkina, Aňa Michajljuk, Kaťa Rumjanceva, Vika Šaramajeva, Vika, Rostik Vakulič, Soněčka Tatarčenko, Daša Bacherkina, Olesja Kistěreva, Kosťa Muchin, Saška Čerňajeva
Hostina 2. Tady byly děti ještě „posedové“.
zleva Saška Čerňajeva, Kaťa Bacherkina, Amira Dudar, Kirill Koniščev, Soňka Babkina, Aňa Michajljuk
Kaťa Rumjanceva a Daša Bacherkina
Tancujeme
Uprostřed Soňka Babkina, za ní Vika Šaramajeva, vzadu Kosťa Muchin, vpravo Rostik Vakulič
Děti s vedoucí Larisou Suchomlin
První řada zleva: Daša Bacherkina, Vika Šaramajeva, Vika, Soněčka Tatarčenko, Kaťa Bacherkina, Olesja Kistěreva, Saška Čerňajeva, Rostik Vakulič
Druhá řada zleva: Kosťa Muchin, Aňa Michajljuk, Amira Dudar, Kirill Koniščev, Soňka Babkina, vedoucí Larisa Suchomlin
Zleva Olesja Kistěreva, Saška Čerňajeva, Kaťa Bacherkina
Zleva Daša Bacherkina, Vika Šaramajeva, Kaťa Bacherkina, Kaťa Rumjanceva
Zleva Soňka Babkina, Saška Čerňajeva, Olesja Kistěreva, Aňa Michajljuk
Zleva Kaťa Bacherkina, Daša Kostěnko, Vika, Rostik Vakulič
Zpívají zleva Soňka Babkina, Saška Čerňajeva, Aňa Michajljuk
Zleva Vika, Soňka Babkina, Olesja Kistěreva, Saška Čerňajeva, Aňa Michajljuk, Kosťa Muchin
Rodiče 1.
Rodiče 2.
Zprava vedoucí Larisa Suchomlin a Anastasia Povolockaja
Děti „napovídají“ zvukovému mistru
Zleva Amira Dudar, Olesja Kistěreva, Soněčka Tatarčenko, Kirill Koniščev, Saška Čerňajeva
Zpívají zleva Saška Čerňajeva, Kirill Koniščev, Olesja Kistěreva
Zpívají Daša Kostěnko a Anastasia Povolockaja
Zpívají zleva Kosťa Muchin, Daša Kostěnko, Kirill Koniščev
Děti neposedové 1.
Zleva Amira Dudar, Kaťa Rumjanceva, Vika Šaramajeva, Rostik Vakulič, Aňa Michajljuk, Olesja Kistěreva, Kirill Koniščev, Soňka Babkina, Daša Kostěnko
Dole zleva Vika, Saška Čerňajeva
Děti neposedové 2.
Zleva Aňa Michajljuk, Daša Bacherkina, Vika Šaramajeva, Kirill Koniščev, Olesja Kistěreva, Kaťa Bacherkina
Vlevo Kaťa Rumjanceva
Tanec rodičů, uprostřed Vika
A tady máme tu skvělou tanečnici Viku se svou mámou
Vpravo tancuje Rostik
Kamarádky zleva Soňka Babkina, Aňa Michajljuk
Aňa Michajljuk a Kirill Koniščev
Rodiče tancují, uprostřed Rostik Vakulič
Olesja Kistěreva
Vika
Amira Dudar
Zleva Kaťa Rumjanceva, Aňa Michajljuk, Vika Šaramajeva, Vika
Zpívá Aňa Michajljuk

247 total views, 1 views today