PEKLO V ALČEVSKU – АД В АЛЧЕВСКЕ

Ukrajinská armáda ostřelovala 6.8.2022 v 18.40 MČ obytné domy na ulici Lenina v Alčevsku (LLR). Přímý zásah raketou HIMARS dostal osmipatrový dům. Začalo hořet v horních patrech. Vyhořelo 12 bytů. V okolí bylo poškozeno 13 vícepatrových domů, tři školky a jedna škola (ZŠ č.2 – sociálně-ekonomické gymnázium).

Zahynula 81-letá žena, dalších 19 lidí (z toho pět dětí, z nichž pětileté dítě je v bezvědomí) je v nemocnici. Kromě toho byla velkému počtu lidí poskytnuta první pomoc na místě. Hlavně šlo o pořezání obličeje a vrchních částí těla rozbitým sklem z oken. Lidem z poškozených bytů bylo poskytnuto náhradní ubytování ve škole.

Informační centrum Perevalsk-Alčevsk, 6.8.2022

Ve škole č.2 jsem měl na podzim 2019 několik besed o ČR. Do této školy chodí bývalá členka souboru Eťud-Tais Kira Rubanova, bývalá gymnastka Máša Mogilnaja, členka souboru Junyj Metallurg Polina Litvin a mnoho známých dětí z bývalé 11.ZŠ (tam jsem měl dříve několik besed).

Hned jsem zjišťoval, zdali jsou všichni mí přátelé a známí v pořádku. Vedoucí souboru Larisa mi napsala, že všechny děti ze souboru jsou v pořádku. Členka souboru Káťa Rumjanceva (10.8. jí bude 9 let) bydlí nedaleko domu, do kterého vletěla raketa. Zrovna se procházela po ulici. Nesmírně se vylekala, ale je naštěstí v pořádku.

Jaromír Vašek

239 total views, 1 views today