TRÉNINK GYMNASTEK NA BŘEHU KALMIUSU – ТРЕНИРОВКА ГИМНАСТОК НА БЕРЕГУ КАЛЬМИУСУ

V květnu v DLR stále platil zákaz výuky ve školách, navštěvovat kroužky a sportovní oddíly. Ukrajinci skutečně stále střílejí hlavně na civilisty – děti, ženy včetně těhotných žen, staré občany, a na civilní objekty – obytné domy, školy, školky, infrastrukturu. Dané bezpečnostní opatření je tedy pochopitelné. Když jsem byl za své nynější návštěvy Donbasu podruhé v Doněcku, rozhodl jsem se 5.5.2022 navštívit gymnastickou halu Dinamo, jestli tam přece jen aspoň trochu netrénují sportovní gymnastky. Vždyť ne všichni sportovci mohli odjet do Ruska a trénovat tam. Bez tréninku se dříve nacvičené rychle vytrácí. A známé gymnastky jsem již dva a půl roku neviděl.

Jdu po nábřeží řeky Kalmiusu a blížím se k hale, když tu ke své radosti vidím gymnastky cvičit venku. Přivítal jsem se se známými trenérkami i s gymnastkami. Skoro všechny gymnastky, které jsem znal, v oddíle i přes dvouleté těžkosti (covid, válka) zůstaly! Ano, gymnastky jsou milé a něžné, ale také pevné a tvrdé. Jen tak se nevzdávají, zvláště když svůj sport milují. Tak jsem znovu uviděl Julii Choroš, Amalku Zadvornuju, Nasťu Kaťuchu, Angelinu Golovko, Dašu Žuk, Táňu Pidorinu, Dašu Syrďuk a další. Z mladších byla přítomna jen Ljubka Mudrakova. Milana Verzilova (mj. také vzdušná akrobatka a cirkusová umělkyně) se odstěhovala do Belgie, Polja Starodubova odešla kvůli zdravotním problémům, Maša Pasečnaja je dočasně v Rusku, kde trénuje. Seznámil jsem se také s osmi novými malými gymnastkami ve věku 6-8 let, které přišly do oddílu teprve před dvěma lety. Jsou mezi nimi i sestřičky Julie Choroš a Daši Syrďuk. Všem malým gymnastkám jsem předal dárky od českých přátel – lentilky, pohlednici Prahy a českou minci. Udivené gymnastky měly velkou radost.

O přestávce mi trenérky vyprávěly o nynějším těžkém údělu gymnastického oddílu. Přes internet se moc trénovat nedá, do haly je nepustí, tak trenérky vymyslely tréninky venku, protože gymnastky opravdu bez tréninku delší dobu být nemohou. Bohužel ale nemohou cvičit na nářadí. Nemohou se tedy zúčastňovat gymnastických závodů v Rusku. Nejdřív gymnastky běhají, potom se rozcvičují, skáčou přes švihadlo, přidávají gymnastické prvky a nakonec trénují skoky, piruety, otočky, váhy, mosty, stojky, hvězdy, rondáty a další gymnastické prvky. Všechno, co se dá na trávě trénovat. Využívají se i schody, lavičky a venkovní trenažery. Gymnastky zkoušejí také části sestav v prostných. Trenérky i gymnastky si přejí, aby se mohly co nejdříve vrátit k plnohodnotnému tréninku v hale. To jim také umožní se vrátit i na závody.

Jaromír Vašek, Doněck, 5.5.2022

Vzadu zleva Daša Žuk, Nasťa Kaťucha, Amalka Zadvornaja, Angelina Golovko, Daša Syrďuk, -, Julia Choroš, před ní její sestřička
Malé gymnastky s dárky
Čtvrtá zleva sestřička Julie Choroš
Nábřeží řeky Kalmiusu
Rozcvička – běh
Běh
Předposlední sestřička Julie Choroš
Běh
Rozcvička – skoky
Druhá zprava sestřička Julie Choroš
Skéky
Rozcvička – dřepy na jedné noze
Rozcvička – švihadla
Švihadla
Švihadla
Zamyšlená
Skoky na schodech – starší gymnastky
Zleva Daša Žuk, Nasťa Kaťucha, Angelina Golovko, Amalka Zadvornaja
Skoky na schodech – starší gymnastky a dvě malé
Vpředu vlevo Daša Syrďuk
Vzadu zleva Amalka Zadvornaja, Angelina Golovko, Nasťa Kaťucha, Daša Žuk
Skoky na schodech – starší gymnastky a dvě malé
Malé gymnastky
Vlevo sestřička Julie Choroš
Malé gymnastky
V zadní řadě vlevo – sestřička Julie Choroš
Skoky na schodech – malé gymnastky
Druhá zprava sestřička Julie Choroš
Skoky na schodech – malé gymnastky
Stojky na lavičce
Zleva Daša Syrďuk a Angelina Golovko pomáhají malým gymnastkám
Kliky na lavičce
Trénink na lavičce
Uprostřed sestřička Julie Choroš
Malé gymnastky
Vlevo sestřička Julie Choroš
Stojky na trávě
Vlevo Julia Choroš pomáhá své sestřičce
Stojka na trávě
Gymnastky na trenažerech
Malé gymnastky na trenažerech
Vpravo Daša Syrďuk
Sestřička Julie Choroš
Vpravo Amalka Zadvornaja
Vlevo sestřička Julie Choroš

157 total views, 1 views today