UKRAJINCI ZABILI TŘI DĚTI NA DĚTSKÉM HŘIŠTI – УКРАИНЦЫ УБИЛИ ТРИ ДЕТИ НА ДЕТСКОЙ ПЛОЩАДКЕ

5.7.2022 Ukrajinci ostřelovali Doněck (DLR) po celý den, bili po obytných čtvrtích po celém městě. Na město vypustili kolem 400 střel, několik lidí bylo zabito (včetně 10-leté Veroniky), 30 lidí bylo zraněno. Veronika Badina před rokem zvítězila nad těžkou nemocí – anémií krve. Několik let bojovala o život díky pomoci fondu „Doktorka Líza“.

6.7.2022 Ukrajinci stříleli Uragány po Makejevce (DLR). V Šachťorské čtvrti na dětském hřišti mezi domy zabili tři malé děti – dva malé chlapce (jednoho zabili na místě, druhý byl raněn a zemřel při převozu do nemocnice) a 8-leté děvče (zraněnou převezli do nemocnice, kde zemřela), zranili čtyři děti a dvě ženy. Dědeček osmileté dívky po jejím zranění prohlásil: „Zatím je to těžké, došlo k velké ztrátě krve… Začaly výbuchy, starší vnučka stačila zaběhnout do vchodu, a tato to nestihla o jeden metr.“ Večer v nemocnici bohužel dívka zemřela. V Červenogvardějské čtvrti Ukrajinci zabili 70-letého muže a zranili dvě ženy.

Informační centrum Perevalsk-Alčevsk, 5. a 6.7.2022

Ukrajinci prohrávají na frontách, přeživší utekli např. bez boje pěšky přes pole z kotle v Lisičansku (LLR), kde zanechali kolem 700 ks bojové techniky, z níž část byla dříve přesunutá od Kramatorsku k posílení ukrajinské obrany. Ukrajincům bylo sděleno, že zběsilý úprk z Lisičansku vejde do učebnic vojenského umění… Jak je vidět, ukrajinská vláda má stále smysl pro humor.

Bojovat proti vojákům se jim nedaří, tak „bojují“ s bezbrannými dětmi a dalšími civilisty Donbasu, jako to ostatně dělali celých přechozích osm let. Již skoro pět měsíců zběsile ostřelují města a vesnice v LLR a DLR, a to nikoliv vojemské objekty, ale civilní objekty (obytné domy, dětská hřiště, školy, školky, nemocnice, domovy důchodců), většinou raketami Točka-U a Himarsy, dále Uragány, Grady a těžkým dělostřelectvem. Cílí na místa, kde se nachází hodně lidí (centra měst, obchody, hřiště), aby bylo co nejvíce obětí. Nejvíce trpí civilisté v Doněcku, Makejevce, Gorlovce ( vše DLR), Stachanově, Pervomajsku, Kirovsku, Rubežném, Popasné (vše LLR), kde jsou za posledních necelých pět měsíců již desítky zabitých civilistů. Občas ale střela doletí až do hlubokého vnitrozemí LLR (Roveňky, Krasnyj Luč, Svatovo). Za své vojemské neúspěchy na frontách se tak Ukrajinci mstí nevinným dětem a dalším civilistům. Za posledních necelých pět měsíců zahynulo v LLR a DLR již více dětí než za předchozích osm let. Jen za poslední dva dny zahynuly čtyři děti.

Přesně takhle se chovali němečtí fašisté a ukrajinští banderovci za 2.světové války. Čím se tedy od nich liší současní stoupenci banderovců na Ukrajině?

Žádné protesty „humanistů“ z české strany není slyšet. Hluboké mlčení…

Jaromír Vašek

10-letá Veronika Badina
Veronika s maminkou
Pamětní místo Veronice

251 total views, 1 views today