VÝROČNÍ KONCERT TONIKY – ОТЧЁТНЫЙ КОНЦЕРТ „ТОНИКИ“

Byl jsem pozván na výroční koncert dětského pěveckého souboru Tonika Dětské akademie umění Michaila Matusovského v Lugansku, který se konal 31.5.2022. Koncertem provázely s lehkým humorem a nadsázkou „protřelé“ zpěvačky s mnoha úspěchy Polja Burlačenko (11) a Nasťa Ivanova (10). Přítomným rodičům a dalším divákům děti předvedly, co se za poslední školní rok naučily. Slyšeli jsme písně sólistů, dua M+M (osmileté Mášeňka Varnavskaja a Mášeňka Piďko) i Tria Skittles (Polja Burlačenko, Aňa Romanova-11, Nasťa Ivanova). Děti ze sebe dostaly to nejlepší, co v nich je, a tak byla každá jejich píseň oceněna bouřlivým potleskem.

Chvilku jsem si povídal s Mášeńkou Varnavskou. Roztomilé veselé upřímné děvče se zvídavýma očima a čertovským úsměvem. Mášeňku potěšilo, že se mi líbí její písničky (Po stopách) či písničky jejich dua M+M (Brusle, Tik tak chodiki). Pochválil jsem jí i její krásné barevné šaty. Na to se na mě Mášeňka podívala se záhadným úsměvem a ptá se: „Hádej, čí vlajku moje šaty připomínají?“ Kouknu znovu na šaty: červená, modrá, bílá! Jasně! „Russkuju,“ povídám. Mášeňka se zaradovala, že jsem uhodl. „Ano, rossijskuju “ opravila mě. „A také českou,“ dodávám. Teď jsem Mášu překvapil já. Tázavě se na mě podívala. „Ano, naše česká vlajka má tytéž barvy. Jen ruská je má v pruzích a u české je modrý klín.“ Máša se usmála. Z její tváře a očí zářila radost z toho, že vlajka státu, odkud pochází její nový kamarád, má stejné barvy jako vlajka Ruska…

Po skončení koncertu se všichni přítomní rozloučili a absolventkami Dětské akademie umění Tamarou Petrenko a Dášou Kovtun (obě 15). Obě převzaly z rukou vedoucí souboru Světlany Vakulenko diplomy a dárky. Sklidily bouřlivé ovace.

Následovalo malé občerstvení. Jeden stůl byl určen dětem a druhý dospělým. Rodiče dětí mě přijali mezi sebe jako svého, připil jsem si s nimi a pěkně jsme si popovídali. Neopomněl jsem však ani děti, své malé kamarádky Mášeňky a Miru Tolkačovu (8). Mášeňky mě naučily kus své písničky Tik tak chodiki, Mira mi vysvětlovala cosi z hudební teorie. Koncert se mi moc líbil a byl jsem rád, že Toniku tento den nevidím naposledy. Druhý den je uvidím na koncertu k Mezinárodnímu dni dětí.

Jaromír Vašek, Lugansk, 31.5.2022

Zleva Polja Burlačenko, Nasťa Ivanova
Daša Čumak (6 let)
Píseň – Daša Čumak
Oxana Vidosenko (6 let)
Píseň – Oxana Vidosenko
Kristina Konovalenko (7 let)
Píseň – Kristina Konovalenko
Sofia Gribanova (9 let)
Píseň – Sofia Gribanova
Zleva Daša Čumak, Kristina Konovalenko, Oxana Vidosenko, Sofia Gribanova
Mašeňka Piďko (8 let)
Píseň – Mašeňka Piďko
Mašeňka Varnavskaja (8)
Moj dom, moj gorod, moja strana
Mašeňka Varnavskaja
Duo M+M, zleva Maša Varnavskaja, Maša Piďko
Tik tak chodiki
Duo M+M
Zleva Maša Varnavskaja, Maša Piďko
Mira Tolkačova (8 let)
Píseň – Mira Tolkačova
Nasťa Ivanova (10 let)
Píseň – Aňa Romanova (11 let)
Píseň – Polja Burlačenko (11 let)
Trio Skittles
Zleva Aňa Romanova, Polja Burlačenko, Nasťa Ivanova
Na desert
Trio Skittles
Zleva Aňa Romanova, Polja Burlačenko, Nasťa Ivanova
Rita Okuncova
Píseň – Rita Okuncova
Píseň
Píseň
Píseň
Píseň
Daša Kovtun
Tamara Petrenko

84 total views, 1 views today