ČTYŘI SESTRY GYMNASTKY Z JENAKIJEVA – ЧЕТЫРЕ СЁСТРЫ ГИМНАСТКИ ИЗ ЕНАКИЕВО

Ve sportovní hale Zarja v Lugansku se 24.-25.3.2023 konaly závody ve sportovní gymnastice chlapců a děvčat na počest zasloužilého trenéra SSSR A.P.Šemjakina. Závodů se zúčastnilo 60 chlapců a 50 děvčat z Lugansku (dvě družstva – Luganské vysoké školy tělesné výchovy (LVŠTV) a Dětské a mládežnické sportovní školy č.3 (DMSŠ)), Jenakijeva (DLR), Roveněk, Doněcka (jen chlapci), Pervomajsku (jen chlapci), Alčevska (jen děvčata), Sverdlovska (jen děvčata).

Znovu jsme se na závodech potkal se svým známým, který studoval dva roky v ČR a umí dobře česky, a jeho synem Mišou a dcerou Sašou.

Oproti únorovému závodu opět přijelo družstvo z Roveněk (předtím se naposledy zúčastnilo prosincového závodu). Poprvé v letošní sezóně přijelo družstvo z Doněcka, ovšem jen chlapci, takže známé doněcké gymnastky bohužel zase nepřijely. Nepřijelo ani družstvo z Antracitu (naposledy se zúčastnilo prosincového závodu). Vůbec poprvé jsem viděl na závodech v Lugansku družstva z Jenakijeva a Pervomajsku.

Gymnastky z Jenakijeva byly překvapením závodů. Vybojovaly dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a staly se spolu s gymnastkami z Roveněk (ty se po únorové pauze vrátily ma závody ve velkém stylu, přestože byly jen čtyři místo obvyklých sedmi osmi) hned po gymnastkách z LVŠTV nejůspěšnějším družstvem!

Ovšem co bylo nevídané: mezi osmi jenakijevskými gymnastkami byly čtyři (!) sestry Šechovy, které vybojovaly zlatou (Polina), stříbrnou (Uljana) a bronzovou (Jevgenia) medaili!!! Čtvrtá sestra Emilia obsadila 4.místo. Nevím, jestli je ve světovém sportu ještě něco podobného. Pamatuji si tři slovenské hokejisty bratry Šťastné a tři švýcarské biatlonistky Gasparinovy. Podobných trojic asi bude více. Ale o čtyřech bratrech nebo sestrách v jednom individuálním sportu jsem zatím neslyšel.

Luganské gymnastky z DMSŠ č.3 vybojovaly jednu zlatou a tři stříbrné medaile. Má známá Saša Matjušenko z tohoto družstva se kvůli chybě na přeskoku musela tentokrát spokojit se 4.místem (v únoru získala 3.místo).

Mé známé alčevské gymnastky se ani v silné konkurenci neztratily, vybojovaly jednu zlatou (Taňa Rybkina – její první vítězství), jednu stříbrnou (Mira Dubovskaja) a dvě bronzové medaile (Kira Mirošnikova – její první medaile, a malá Regina – její první medaile). Pro malou Reginu je to obrovský úspěch! V únoru byla na svých prvních závodech (obsadila 4.místo) a nyní na svých druhých závodech vybojovala svou první medaili! Však také zářila štěstím.

Jednu zlatou a dvě bronzové medaile pak získaly gymnastky ze Sverdlovska.

Vynikající výkon předvedla opět gymnastka LVŠTV Maša Čerepovskaja. Její sestavy jsou na vysoké úrovni. V prostných předvedla jako jediná dvojné salto. Dále zařadila do sestavy jako obvykle salto se čtverným obratem. Na přeskoku opět předvedla cukaharu schylmo a přemet-salto vpřed. Maša zaznamenala nedávno obrovský úspěch na nominačních závodech Severokavkazského a Jižního federálního okruhu v Rostově na Donu. Maša zvítězila na kladině, obsadila 2.místo v přeskoku a jako jediná gymnastka z LLR si vybojovala účast na mistrovství Ruska! A tam se bude bojovat o účast na vrcholných světových soutěžích.

V očích některých gymnastek se objevily i slzičky po nezdaru nebo celkovém neúspěchu. Mnohé zase zářily štěstím. Tak už to bývá. Ale o gymnastkách je známo, že, ač něžného pohlaví, jdou tvrdě za svým cílem. Bylo to patrné i po skončení závodu při čekání na výsledky. Byly gymnastky unavené a odpčívaly? Ale kdeže! Běhaly, skákaly, cvičily po celé ploše haly. Všechna nářadí a gymnastický koberec byla obsazena. Mnohé znovu zkoušely prvky, které se jim při závodě nepovedly. Znovu a znovu. A právě tato odhodlanost a píle je dovede k dalším metám.

Jaromír Vašek, Lugansk, 24.3.2023

Slavnostní nástup chlapců a děvčat
Miša Matjušenko, DMSŠ č.3, Lugansk, kruhy
Kira Makarenko, DMSŠ č.3, Lugansk
Xenia Katasova, DMSŠ č.3, Lugansk
Taňa Rybkina,Alčevsk
Varja Kusenko, DMSŠ č.3, Lugansk
Alina Valegžanina, Roveňky
Regina, Alčevsk
Gymnastky Sverdlovska, zleva Aňa
Gymnastky Jenakijeva-sestry Šechovy
Zleva Jevgenija, Emilia, Polina
Gymnastky Roveněk
Zleva Alina Valegžanina, Aňa Žuravleva, Arina Sičkarenko
Gymnastky Jenakijeva
Zleva Liza Mojsejeva, Lera Blednova, Nasťa Sikanova
Emilia Šechova, Jenakijevo
Slavnostní nástup děvčat
Představení družstev
Arina Sičkarenko, Roveňky, bradla
Nasťa Sikanova, Jenakijevo, prostná
Polina Šechova, Jenakijevo, prostná
Uljana Šechova, Jenakijevo, prostná
Jevgenia Šechova, Jenakijevo, prostná
Emilia Šechova, Jenakijevo, prostná
Regina, Alčevsk, prostná
Mira Dubovskaja, Alčevsk, prostná
Mira Dubovskaja, Alčevsk, prostná
Gymnasty Jenakijeva, sestry Šechovy
Zleva Jevgenia, Polina, Emilia, Uljana
Gymnasty Jenakijeva, sestry Šechovy
Zleva Jevgenia, Emilia
Gymnastka Sverdlovska
Gymnastka Sverdlovska, prostná
Gymnastka Sverdlovska
Gymnastky Jenakijeva
Vzadu zleva Nasťa Sikanova, Lera Blednova
Vpředu zleva Emilia Šechova, Jevgenia Šechova, Liza Mojsejeva
Kira Grudanova, Jenakijevo
Xenia Katasova, DMSŠ č.3, Lugansk
Saša Matjušenko, DMSŠ č.3, Lugansk
Saša Matjušenko, DMSŠ č.3, Lugansk, prostná
Daša Biševa, Roveňky
Arina Sičkarenko, Roveňky
Gymnastky Alčevska
Zleva Regina, Jeva Semenichina, Taňa Rybkina, Kira Mirošnikova
Gymnastky Alčevska
Zleva Mira Dubovskaja, Aurora Kijach, Kaťa Kolosova
Uljana Šechova, Jenakijevo
Nasťa Sikanova, Jenakijevo
Foto Gymnastika Jenakijevo
Gymnastky Roveněk
Zleva Alina Valegžanina, Daša Biševa, Arina Sičkarenko, Aňa Žuravleva
Gymnastky Jenakijeva
Přední řada sestry Šechovy, zleva Jevgenia, Polina, Uljana, Emilia
Zadní řada zleva Lera Blednova, Nasťa Sikanova, Liza Mojsejeva, Kira Grudanova
Foto Gymnastika Jenakijevo
Gymnastky Jenakijeva-sestry Šechovy
Zleva Polina, Uljana
Výsledky 1.VT juniorek-nar.2015 a ml.
1.Polina Šechova, Jenakijevo, 2.Uljana Šechova, Jenakijevo, 3.Regina, Alčevsk
Výsledky 1.VT juniorek-nar.2015 a ml.
1.Polina Šechova, Jenakijevo, 2.Uljana Šechova, Jenakijevo, 3.Regina, Alčevsk, 4.-5. Gymnastky Sverdlovska
Výsledky 3.VT-nar.2014
1.Kira Makarenko, DMSŠ č.3 Lugansk, Arina Sičkarenko, Roveňky, 2.Xenia Katasova, DMSŠ č.3 Lugansk, 3.Aňa, Sverdlovsk
Výsledky 3.VT-nar.2013
1.Aňa Žuravleva, Roveňky, 2.Varvara Kusenko, DMSŠ č.3 Lugansk, 3.Alina Valegžanina, Roveňky, 4.-5.Saša Matjušenko, DMSŠ č.3 Lugansk, Emilia Šechova, Jenakijevo
Foto Federace SG Luganska
Výsledky 2.VT-nar.2011-12
1.Nasťa Sikanova, Jenakijevo, 2.Daša Biševa, Roveňky, 3.Jevgenia Šechova, Jenakijevo, 4.-5.Kira Grudanova, Jenakijevo, Maša Sidorova, DMSŠ č.3 Lugansk
Foto Gymnastika Jenakijevo
Výsledky 1.VT-nar.2011
1.Taňa Rybkina, 2.Mira Dubovskaja, 3.Kira Mirošnikova, všechny Alčevsk
Výsledky Kandidátka mistryně sportu-nar.2010-11
1.Maša Mančuk, Sverdovsk, 2.Maša, LVŠTV, 3.Lera Konstantinova, Sverdlovsk, 4.-5.Lera Blednova, Liza Mojsejeva, obě Jenakijevo
Foto Federace SG Luganska
Výsledky Mistryně sportu juniorky-nar.2008-09
1.Maša Čerepovskaja, 2.Liza Bělova, 3.Aňa Jagovkina, 4.Kristina, všechny LVŠTV, 5.Kaťa Kolosova, Alčevsk
Foto Federace SG Luganska
Výsledky Mistryně sportu ženy-nar.2007 a st.
1.Nataša Kušnir, 2.Taňa Nosovič, obě LVŠTV
Foto Federace SG Luganska
Gymnastky s medailemi a diplomy
Foto Federace SG Luganska
Gymnastky LVŠTV
Nahoře zleva druhá místa Liza Bělova, Taňa Nosovič, první místa Nataša Kušnir, Maša Čerepovskaja, třetí místo Aňa Jagovkina
Dole vlevo Kristina
Foto Federace SG Luganska
Úspěšné sestry Šechovy z Jenakijeva
2.řada zleva Emilia, Jevgenia
1.řada zleva Polina, Uljana
Foto Gymnastika Jenakijevo

ЧЕТЫРЕ СЁСТРЫ ГИМНАСТКИ ИЗ ЕНАКИЕВО

24 и 25 марта 2023 г. я посетил в спортивном комплексе „Заря“ в Луганске Открытый турнир по спортивной гимнастике среди юношей и девушек на кубок заслуженного тренера СССР Шемякина А.П. В Турнире принимало участие 60 юношей и 50 девушек из Луганска (две команды -ЛВУФК, СДЮШОР № 3), Ровенёк, Енакиево, Донецка (только мальчики), Первомайска (только мальчики), Свердловска, Алчевска.

Я снова встретился с друзьями гимнастами Мишей (мальчик) и Сашей (девочка) Матюшенко (команда СДЮШОР № 3).

Хорошо, что снова приехали те команды, которые небыли в феврале (были только в декабре): девочки из Ровенёк (четыре). И очень хорошо, что приехали те команды, которые небыли ни в феврале, ни в декабре: девочки и мальчики из Енакиево (ДНР), мальчики из Первомайска и Донецка. Девочек из Енакиево я видел в Луганске первый раз. Жаль опять несмогли приехать девочки из Донецка и Антрацита.

Девочки из Енакиево были сюрпризом соревнований: завоевали две золотые, одну серебрянную и одну бронзовую медаль! И- между восьми гимнастками из Енакиево были четыре сёстры Шеховы-Полина (золото), Ульяна (серебро), Евгения (бронза) и Эмилия (4.место)! Я такого никогда ещё невидел!

В такой сильной конкуренции завоевали алчевские гимнастки четыре медальи: Таня Рыбкина золото, Мира Дубовская серебро и Кира Мирошникова и Регина вронзу. Для маленькой Регины это большой успех! В феврале была на своих первых соревнованиях (4.место) и сегодня завоевала свою первую медаль! Была очень счастлива!

Отлично выступала Маша Череповская из ЛВУФК. У неё самые тяжёлые элементы из всех выступающих гимнасток. Только у ней двойное сальто в вольных упражнениях! Недавно на соревнованиях в Ростове завоевала участие в Чемпионате России!

369 total views, 1 views today