DĚTI KRESLÍ NA VAJÍČKA – ДЕТИ РИСУЮТ НА ЯЙЦА

Po roce jsem 23.4.2024 znovu navštívil vzorné Tvůrčí studio Duha v Kulturním domě V.I.Lenina v Lugansku. Znovu jsem se sešel s vedoucí Natalií Radnou a s dětmi. Znovu jsem ve studiu viděl Arinu Roman z 5.A naší družební 38.školy Klimenta Vorošilova v Lugansku. Tentokrát Arina nebyla ze své třídy sama. Do studia začala chodit i její spolužačka Soňa Kokodzij. A to ještě v tento den chyběla další spolužačka Ariny a Soni Nasťa Luganskaja, takže ze třídy 5.A do studia dochází už tři děti. Z dětí jsem znal ještě Arinu Medvěděvu. O přítomné Anisii Žukove (sestry Tadeji, která tento den nepřišla) jsem zatím jen četl. Ostatní děti jsem neznal. Některé byly nové. Některé děti kreslily výkresy, některé barvily papírová vajíčka a pak na ně kreslily obrázek. Blíží se totiž pravoslavné velikonoce (5.5.).

Jaromír Vašek, Lugansk, 23.4.2024

Pokračování textu níže.

Kolektivní práce Pták Inspirace
Děti ji vytvořily v den narozenin studia
Děti ve studiu
Děti ve studiu s vedoucí Natalií Anatoljevnou
Zleva Soňa Kokodzij (11), Arina Roman (11), Naďa Sotnikova (10), Arina Medvěděva (10)
Soňa a Arina
Naďa a Arina
Naďa kreslí
Výkres Nadi
Anisia Žukova (12)
Jura Andrejčenko (8)
Výkres Jury
Aňa Ovčinnikova (8)
Výkres Ani
Hotové výtvory dětí
Zleva Arina M., Naďa, Arina R., Soňa
Arina Medvěděva s vajíčky
Arina Roman s vajíčky
Vajíčko Anisii Žukove
Práce dětí z této i z minulé hodiny

O několik dní později mně Natalia Anatoljevna poslala fotky dalších nakreslených vajíček dětí z dalších hodin a konečný výtvor – ozdobený velikonoční strom.

Práce Natalie Anatoljevny – chrám Ikony Milosrdné Matky Boží v Lugansku
Velikonoční strom
Vajíčka na velikonočním stromě
Další autoři nakreslených vajíček
Poznáváme Naďu Sotnikovu (první zleva), Juru Andrejčenka (čtvrtý zleva) a Arinu Medvěděvu (druhá zprava)

ДЕТИ РИСУЮТ НА ЯЙЦА

Спустья один год я 23 апреля 2024 г. снова посетил в ДК В.И.Ленина в Луганске Образцовую творческую Студию „Радуга“. Снова встретился с руководителем Студии Натальей Анатольевной Радной и с детками. Снова встретился с Ариной Роман из 5-А класса нашей дружеской 38-ой школы. Её подруга из 5-А класса Настя Луганская сегодня непришла, но впервый раз пришла другая одноклассница Арины Соня Кокодзий. Из 5-А класса так в Студии занимаются уже три ученицы 5-А класса. Ещё я знал Арину Медведеву. О Анисии Жуковой (сестре Тадэи, которая сегодня непришла) я только читал, но в Студии я её сегодня встретил первый раз. Остальные детки я незнал. Детки рисовали картинки и некоторые красили и рисовали на бумажные яйца.

170 total views, 2 views today