DĚTSKÁ UMĚLECKÁ ŠKOLA VE STACHANOVĚ – ДЕТСКАЯ ШКОЛА ИСКУССТВ В Г. СТАХАНОВЕ

Po návštěvě školy č.10 ve Stachanově 17.10.2024 jsme se se Sjuzannou a její maminkou Jelenou Viktorovnou přesunuli do Dětské školy umění č.5, kde Sjuzanna navštěvuje divadelní kroužek.

Ve škole nás srdečně přivítali ředitelka školy Jelena Michajlovna Švejda a vedoucí divadelního kroužku Darja Andrejevna Iškova. Ředitelce jsem předal dárky od českých přátel – vlajku ČR a pohlednici Prahy. Škola mně předala blok a kalendář. V družném rozhovoru jsem vyprávěl o činnosti Společnosti přátel LLR a DLR, ředitelka mě seznámila s činností školy. Ve škole jsou divadelní, výtvarné, taneční a hudební (zpěv, hra na hudební nástroje) oddělení. Na škole působí několik tanečních a pěveckých souborů. Soubory, divadelní kroužek i jednotlivci se úspěšně účastní řady koncertů a soutěží v LLR i Rusku. Škola nedávno dostala nové vybavení z Ruska – několik pianin a dalších hudebních nástrojů.

Poté mě ředitelka školy Jelena Michajlovna provázela po škole. Navštívili jsme učebny výuky hry na hudební nástroje, výtvarné a taneční oddělení. Žáci hudebního oddělení pro mě uspořádali improvizovaný koncert.

V přírodě jsem Sjuzanně předal dárky od českých přátel: vlajku ČR, lentilky, průvodce Prahy, samolepky se znakem ČR a Prahy, české mince. Sjuzanně se dárky moc líbily a děkuje za ně českým přátelům.

Maminky Sjuzanny Jelena Viktorovna mě pozvala k nim domů, kde jsem si prohlédl Sjuzanniny ceny, diplomy, stužky, poháry, medaile a korunky ze soutěží Mini-Miss 2023 v LLR a Rusku.

Jaromír Vašek, Stachanov, 17.4.2024

Výměna dárků
Vlevo vedoucí divadelního kroužku Darja Andrejevna Iškova, vpravo ředitelka Dětské školy umění č.5 Jelena Michajlovna Švejda
Zleva Jelena Michajlovna, Darja Andrejevna, Sjuzanna
Tvůrčí život školy
Práce žáků výtvarného oddělení
Naše mámy
Práce žáků výtvarného oddělení
Žáci výtvarného oddělení
Práce žáků výtvarného oddělení
Taneční oddělení – soubor Rovesniky
Vedoucí Irina Grigorjevna Šejchmagomedova
Taneční oddělení – soubor klasického tance „Elegie“
Vedoucí Jekatěrina Gennadijevna Dmitrenko
Hudební oddělení – zpěv
Zleva vedoucí pěveckého souboru Sozvučije Viktoria Viktorovna Pererva, Jegor Boďakov, Sjuzanna, Mira Gorobcova, Jelena Michajlovna
Klavír PETROF ve velkém sále
Improvizovaný koncert
Alina Jemeljanovna, žákyně druhé třídy DUŠ
Učitelka Jelena Michajlovna Švejda
Improvizovaný koncert
Igor Gudrunc
Učitelka Irina Vladimirovna KarabutImprovizovaný koncert
Pěvecký soubor Sozvučije
Vedoucí Viktoria Viktorovna Pererva
Sjuzanna s maminkou
Sjuzanna s českou vlajkou
U rodiny Rajových doma

ДЕТСКАЯ ШКОЛА ИСКУССТВ В Г. СТАХАНОВЕ

В Стаханове я посетил 17 апреля 2024 г. тоже Детскую школу искусств № 5, где занимается в театральном кружке Мини-Мисс ЛНР 2023 г. Сюзанна Рай.

177 total views, 3 views today