POHÁR VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE V DONĚCKU – КУБОК ПО СПОРТИВНОЙ ГИМНАСТИКЕ В ДОНЕЦКЕ

Ve sportovní hale Dinamo v Doněcku jsem 25.-26.4.2024 zhlédl Pohár zasloužilých trenérů DLR ve sportovní gymnastice. Závodu se zúčastnilo 21 gymnastek, z toho 16 gymnastek z Dětské a mládežnické sportovní školy Dinamo v Doněcku a 5 gymnastek z Dětské a mládežnické sportovní školy č. 12 v Doněcku. Z Dinama se ze starších gymnastek nezúčastnila Vitalina Lysjuk, z mladších gymnastek Diana Turčenko. Diana po vyléčení zlomené nohy už trénuje, byla i přítomna, ale závodu se ještě zúčastnit nemohla. Naopak po vyléčení zranění již startovala starší gymnastka Dinama Vika Azarova. Z mladších gymnastek Dinama už startovala také i Maša Cypun. Gymnastky z Jenakijeva se nezúčastnily.

Gymnastky Dinama nastoupily na závody v nových krásných dresech. Viděli jsme sestavy na vysoké úrovni, mezi mladšími však bylo hodně nezdarů, hlavně na kladině. Vysokou úroveň mezi staršími gymnastkami měly sestavy Daši Syrďuk v prostných (dvojné salto vzad skrčmo a salto se čtverným obratem) a Amalky Zadvorné v prostných (dvojné salto vzad schylmo a salto se čtverným obratem), také sestavy starších na kladině a na bradlech. Na přeskoku většina starších skákala cukaharu, některé rondát-dvojné salto vpřed. Z mladších gymnastek vynikaly sestavy Ljubky Mudrakové (v prostných salto vzad se čtverným obratem), Maši Pasičné (na kladině salto vzad, na přeskoku cukahara schylmo), Daši Strelcové (na přeskoku cukahara skčmo).

Pět gymnastek z DMSŠ č.12 srdnatě bojovalo s gymnastkami z Dinama. Získaly dvě stříbrné a dvě bronzové medaile, ovšem v obou kategoriích, kde získaly medaile, je porazily výborné gymnastky Dinama. V kategorii 2.VT nad nimi zvítězila Marjana Kuliničeva, v kategorii KMS Ljubka Mudrakova.

A co říkají výsledky? V nejmladší kategorii, 3.VT, byly výsledky stejné jako na závodech v březnu v Doněcku: 1.Aliska Choroš (tentokrát už její první místo nebylo překvapením), 2.Rita Podustova, 3.Vera Cychoň. Kategorie 2.VT byla rozdělena. V jedné části zvítězila Marjana Kuliničeva (stejně jako v březnovém závodě), ve druhé Maša Garmatěnko (porazila Mašu Cypun, v březnovém závodě byla Maša G. druhá za Marjanou Kuliničevou). V kategorii 1.VT v ostrém souboji tentokrát zvítězila Daša Strelcova a porazila Mašu Pasičnou (v březnovém závodu bylo pořadí naopak). V kategorii KMS stejně jako v březnovém závodě zvítězila Ljubka Mudrakova. V kategorii MS stejně jako v březnovém závodě zvítězila Amalka Zadvornaja, na druhém místě skončila Angelina Golovko, na třetím Daša Syrďuk (v březnovém závodě bylo pořadí obrácené).

Jaromír Vašek, Doněck, 26.4.2024

Rozcvička družstva 3.VT
Zleva Vera Cychoň, Alisa Choroš, Rita Podustova
Před cvičením na bradlech
Zleva Ljubka Mudrakova, Maša Cypun, Maša Garmatěnko, Marjana Kuliničeva
Diváci – nejmladší gymnastky
A zatím Diana Turčenko pomalu začíná s tréninkem
Vera Cychoň
Maša Cypun
Marjana Kuliničeva
Daša Strelcova
Taňa Pidorina
Po 1.dni závodů
První řada zleva Marjana Kuliničeva, Maša Garmatěnko, Rita Podustova, Maša Cypun, Alisa Choroš, Maša Pasičnaja, Daša Strelcova, Vera Cychoň
Druhá řada zleva Daša Syrďuk, Vika Azarova, Nasťa Kaťucha, Taňa Pidorina, Ljubka Mudrakova, Daša Žuk, Angelina Golovko, Amalka Zadvornaja
2.den závodů
Družstvo Dinama na cvičení na kladině
Zleva Angelina Golovko, Amalka Zadvornaja, Nasťa Kaťucha, Daša Žuk, Daša Syrďuk, Vika Azarova, Taňa Pidorina
Družstva 2.VT, 1.VT a Ljubka z KMS na cvičení v prostných
Zleva Marjana Kuliničeva, Maša Garmatěnko, Maša Cypun, Maša Pasičnaja, Ljubka Mudrakova, Daša Strelcova
Marjana Kuliničeva
Na duchně sedí zleva Maša Cypun, Maša Garmatěnko
Maša Pasičnaja
Vpravo Ljubka Mudrakova
Daša Strelcova
Vlevo Ljubka Mudrakova, vpravo Maša Cypun
Zleva Maša Cypun, Maša Pasičnaja
Vzadu Maša Garmatěnko
Kategorie 3.VT 2.den už nezávodí, tak Alisa Choroš trénuje
Ovšem gymnastky kategorie 3.VT taky odpočívají…
Vpředu zleva Vera Cychoň, Rita Podustova
Vzadu zleva Diana Turčenko, Alisa Choroš
… a dovádějí
Kdo si myslí, že Rita Podustova spadla mezi duchnu a žíněnku náhodou?
I gymnastky kategorie 2.VT už mají po závodech
Zleva Maša Cypun, Marjana Kuliničeva, Rita Podustova, za ní Alisa Choroš, Diana Turčenko (zády), za ní Maša Garmatěnko
Mladší gymnastky se pod vedením starších Daši Syrďuk (vpředu vlevo) a Ljubky Mudrakové (v červeném trikotu) učí vystoupení ke Dni vítězství na známou ruskou píseň Kaťuša
Nástup gymnastek k vyhlášení vítězů
3.VT
1.Alisa Choroš, 2.Rita Podustova, 3.Vera Cychoň
Všechny Dinamo Doněck
2.VT 1.skupina
1.Marjana Kuliničeva Dinamo Doněck, 2.-3. DMSŠ č.12 Doněck
2.VT 2.skupina
1.Maša Garmatěnko, 2.Maša Cypun
Obě Dinamo Doněck
1.VT
1.Daša Strelcova, 2.Maša Pasičnaja
Obě Dinamo Doněck
KMS
1.Ljubka Mudrakova Dinamo Doněck, 2.-3. DMSŠ č.12 Doněck
MS
1.Amalka Zadvornaja, 2.Angelina Golovko, 3.Daša Syrďuk
Všechny Dinamo Doněck
Oceněné gymnastky
Vítězky 2.VT
Zleva Marjana Kuliničeva, Maša Garmatěnko

КУБОК ПО СПОРТИВНОЙ ГИМНАСТИКЕ В ДОНЕЦКЕ

В спортзале „Динамо“ в Донецке состоились 25-26 апреля 2024 г. соревнования по спортивной гимнастике на Кубок заслуженных тренеров ДНР. Я смотрел их. Участвовало 16 гимнасток ДЮСШ „Динамо“ Донецк и пять гимнасток ДЮСШ № 12 Донецк. Отсутствовали из старших гимнасок „Динама“ Виталина Лысюк и из младших Диана Турченко. Дианка после сломанной ноги уже тренируется, но пока неучаствует в соревнованиях. Вика Азарова уже соревновала.

207 total views, 3 views today