ROZSVÍCENÍ JOLKY V LUGANSKU – ЗАЖИГАНИЕ ЁЛКИ В ЛУГАНСКЕ

Dětmi i dospělými tolik očekávaná událost – rozsvícení hlavní jolky Lugansku a LLR – se uskutečnila 23.12.2022 na Divadelním náměstí v centru Lugansku. Na slavnosti jsem nemohl chybět.

Krásná vysoká vyzdobená jolka uprostřed náměstí, sáně s Dědou Mrázem a Sněguročkou, stánky s vánočním zbožím a svítícími balonky, stánky s občerstvením, nádherně vyzdobené náměstí, ale i atrakce pro děti – autíčka, vláček, kolotoč. Podium připravené pro kulturní program. To vše bylo k vidění hned po příchodu na náměstí, které se pomalu začalo zaplňovat lidmi, především rodinami s dětmi a mládeží.

V 16 hodin začal bohatý kulturní program, ve kterém se na podiu před budovou Luganského ruského dramatického divadla Pavla Luspekajeva střídaly luganské dětské pěvecké a taneční kolektivy, např. Barvinek, Něposedy, Absoljut aj. To již bylo celé náměstí zaplněno. Viděli jsme především vánoční vystoupení, ale dostalo se i na folklór, kozácké tance a modernu.

V 17 hodin přišli očekávaní hosté – Děda Mráz se Sněguročkou, aby o deset minut později s pomocí všech přítomných rozsvítili jolku. Jolka se rozzářila všemi barvami při podmanivé hudbě. Stejně tak se rozsvítily na náměstí sáně, autíčka, vláček, kolotoč, vyzdobené stromy a budovy. Po chvíli začaly na náměstí tryskat pozemní ohňostroje. Jolka neustále překvapovala novými a novými variacemi osvětlení, na jolce se dokonce objevil i světelný Děda Mráz. Kolem jolky lidé vytvořili obrovský chorovod.

Po skončení ohňostrojů kulturní program pokračoval. Po několika dalších vystoupení dětských kolektivů následovala vystoupení luganských zpěváků. V tu chvíli se celé náměstí změnilo v obrovskou tančírnu. Tancovaly děti, mládež i dospělí. Program pokračoval ještě dlouho do noci. Byl to svátek především dětí, které se už těší na své novoroční dárečky, které najdou doma pod jolkou 1.1.2023.

Jaromír Vašek, Lugansk, 23.12.2022

Jolka na Divadelním náměstí
Sáně s Dědou Mrázem a Sněguročkou
Podium před budovou divadla
Stánky s vánočním zbožím
Vláček
Autíčka
Tanec
Děda Mráz a Sněguročka
Rozsvícení jolky
Ohňostroj

215 total views, 1 views today