SETKÁNÍ S ALČEVSKOU SPISOVATELKOU KÁŤOU ŠČERBOU – ВСТРЕЧА С АЛЧЕВСКИМ ПИСАТЕЛЕМ КАТЕЙ ЩЕРБОЙ

Se znamenitou známou, nesmírně skromnou spisovatelkou a dramatičkou Káťou Ščerbou (15 let) z Alčevska (LLR), žákyní 10.třídy Gymnázia Petra Lipovenka, se znám dva roky – v sociální síti Vkontakte. Přeložil jsem obě její divadelní hry, několik povídek, pohádek, esejí a článků. Některé jsem zde zveřejnil. I o jejích úspěších v soutěžích a její činnosti jsem zde psal. Káťa vyhrála několik literárních soutěží (také její bratr Vladimir, který chodí do 5.třídy téhož gymnázia), má ráda přírodu, zajímá se o divadlo, film, ráda cestuje (miluje Leningrad – t.č. Sankt Petěrburg, Soči, Krym), stará se o opuštěná zvířata v útulku, nádherně kreslí.

Po dvou letech jsme se 25.4.2022 konečně sešli v Alčevsku osobně. V útulné čajovně u dobrého čaje, který mi doporučila Káťa, jsme dlouho debatovali. Předal jsem Kátě dárky od českých přátel. Káťa mně darovala vlastnoručně nakreslený nádherný obrázek (jezero, lesy a vysoké hory).

Musím říci, že Káťa je opravdu taková, jakou se mi jevila ze sociální sítě. Skromná, trochu plachá, přátelská, dobrosrdečná, laskavá. Nepřekvapí, že je Káťa humanitní typ. Ve škole má ráda zeměpis, literaturu, neoblíbené předměty jsou matematika, fyzika, chemie (stejně jako u mě). Jak ve svých dílech, tak i ve skutečnosti je jejím hlavním zájmem starost o druhého člověka a o zvířátka. Je ochotna se rozdat, jen aby se ostatní měli dobře.

KODAK Digital Still Camera

85 total views, 1 views today