UKRAJINCI ZABILI ZA DEN PĚT DĚTÍ – УКРАИНЦЫ УБИЛИ ЗА СУТКИ ПЯТЬ ДЕТЕЙ

Neskutečnou genocidu ruského národa na Donbase provádí ukrajinští fašisté. Jen za posledních 24 hodin zabili mnoho civilistů, mezi nimi pět dětí. Fašisté cílí na civilisty, především děti, na školy, školky, nemocnice, ubytovny, na místa shluků lidí – např. tržiště.

19.9.2022 ukrajinští fašisté stříleli na centrum Doněcka, na náměstí Bakinských komisařů v Kujbyševském obvodu. Zahynulo 16 civilistů, z toho dvě děti.

19.9.2022 vystřelili fašisté čtyři rakety HIMARS po Stachanovu. Byly zničeny: Dětská a mládežnická sportovní škola č.2, dva obchody, poškozeny byly Dům kultury M.Gorkého, městský justiční palác, textilní továrna, kadeřnictví, devět aut, dva obytné domy.

Stachanov

19.9.2022 večer stříleli fašisté po vesnici Krasnorečenskoje v Kremenském okrese na severozápadě LLR. Zahynulo sedm civilistů, mezi nimi tři děti – roční dvojčata (chlapec a děvče) a 7-leté děvčátko. Ve zničeném domě zahynula celá šestičlenná rodina těch dětí: tyto tři děti, jejich rodiče a babička. Zničeny byly dva obytné domy.

20.9.2022 v noci fašisté stříleli po Alčevsku (čtyři HIMARSY) a Svatovu (tři HIMARSY). Vedoucí pěveckého souboru Eťud-Tais Larisa z Alčevska mi napsala, že fašisté stříleli po centru města. Centrum je uzavřeno, ani se nemohla jít podívat, co je poškozeno. Rodiče dětí z pěveckého oddílu jsou vystrašeni, zítra bude schůzka rodičů s vedoucími, kde se bude projednávat, co dál.

Později vyšlo najevo, že v Alčevsku bylo poničeno 11 bytovek, dvě lékárny, obchod s oděvy (naštěstí nikoliv v obchodním centru Stolica…) a kavárna. K obětem naštěstí nedošlo.

Ukrajinci stříleli i třemi HIMARSY po vesnici Nižnaja Duvanka, kde poničili školu, školku a zemědělský podnik.

Všechny fotky jsou ze Stachanova.

Noviny Ohně, TV Rodný Alčevsk, 19. a 20.9.2022

294 total views, 1 views today