Dva ukrajinští novináři dostali za spuštění YouTube kanálu 9 let kriminálu

Soud v Berdičevu shledal žurnalisty ukrajinského 17. televizního kanálu Dmitroje Vasilece a Eugena Timonina vinnými za podněcování teroristické organizace a odsoudil každého z nich k 9 letům vězení. Verdikt byl soudci oznámen 28. září.

Podle vyšetřovatelů jsou Vasilec a Timonin vinní kvůli spuštění separatistického televizního kanálu „Novorossia TV“ – přesněji jde o to, že v roce 2014, kdy navštívili Doněck, pomáhali této televizi vytvořit její YouTube kanál a spravovali ho.

Obvinění nepřiznali svoji vinu. Podle jejich tvrzení jde o pouhou záminku a skutečným důvodem, proč byli odsouzeni, je jejich novinářská činnost na 17. kanálu, který se ostře kriticky staví vůči Porošenkově režimu.

http://timer-odessa.net/news

 

478 total views, 2 views today