Další propuštěný antimajdanista z Oděsy fyzicky napaden nacionalisty

Eugene Griščuk, který byl 18. září osvobozen ukrajinským soudem při přelíčení věnovaném případu masakru 2. května 2014 a odešel z budovy soudu, byl vzápětí fyzicky napaden. Utrpěl vážné poranění hlavy a zlomeninu několika žeber. Informace se objevila na portálu Dumskaja.

Podle tohoto zdroje byl Griščuk napden neznámými osobami ve městě Ovidiopol nedaleko od Oděsy. Člen rady vedení státní policie v Oděské oblasti Ruslan Forosťjuk tuto informaci pro 112 TV kandál potvrdil: „Byl napaden na čerpací stanici stejnými aktivisty, kteří předtím protestovali v budově soudu.“ („aktivisty“ jsou zde míněni krajně pravicoví radikálové). „Byl zraněn a utrpěl otřes mozku, zranění hlavy a zlomeninu žeber,“ prohlásil úředník.

Večer 18. září se členové ukrajinských nacionalistických organizací srotili k ostrým protestům přímo v budově Iličevského státního soudu, který osvobodil souzené aktivisty Antimajdanu. Několik desítek protestujících házelo kameny po policistech a snažilo se rozpoutat rvačku. Policie proti nim použila slzný plyn a nedovolila jim prorazit bezpečnostní zónu.

 

574 total views, 2 views today