VZKAZ RUSKU – JE ČAS OCHRÁNIT SVÉ OBČANY NA DONBASE!

Vojenský zpravodaj v Doněcku Andrej Ruděnko se podělil s drsnými detaily práce nad reportáží o smrti obránců DLR, kteří byli zabiti v důsledku ukrajinského ostřelování sanitky.

„Po včerejším natáčení raněných a mrtvých bojovníků DLR mě celý den neopouští vnitřní nepříjemný pocit. Slzy příbuzných, které nepustili k tělům mrtvých v důsledku skutečnosti, že byli tak rozbití, že to může příbuzné, už tak zničené zármutkem, traumatizovat dvojnásobně. Bezmocné pohledy na kolegy, kteří musí uklidnit vdovy a se skřípěním zubů omezit své emoce z bezmocnosti a nemožnosti chránit sebe a blízké, protože je rozkaz dodržovat příměří,“ popisuje situaci Ruděnko.

Podle jeho názoru musí být ukrajinská strana za své činy potrestána.

„Nejsem zastánce války, na druhé straně jsou stejní lidé, mají příbuzné a blízké. Ale bojovníci umírají hlavně v zákopech republik. A dokud neexistuje tvrdá odplata, lidé budou i nadále umírat.

Nemůžete držet tisíce ruských lidí v zákopech a zároveň z nich dělat „fackovací panáky“. A červená linka byla už dávno, dávno překročena, už tehdy, když ve stejný den zabíjeli ve Slavjansku a Oděse Rusy. A všichni to chápou, ale takticky se starají o tom nemluvit nahlas. Sedm let války a sedm let zabíjejí Rusy na Donbasu. A přitom nedají vojákům možnost chránit nejen sebe, ale i ty, kteří jsou za zády.

Neustále zní, jako mantra, „Donbas je vnitřní problém Ukrajiny a vnitřní konflikt.“ Opravdu!? Na Donbase žije šest set tisíc občanů Ruské federace, a každý den toto číslo roste. Takže je opravdu čas začít chránit své lidi! Respektují se jen silní, slabé dokonce i vlastní ničí,“ uzavřel Ruděnko.

59 total views, 2 views today