Lidové republiky Donbasu podepsaly první společnou smlouvu

31. ledna se uskutečnila první oficiální návštěva Jednající hlavy Luganské lidové republiky Leonida Pasečnika v Donecké lidové republice. Delegace LLR zahrnovala také předsedu Rady ministrů LLR Sergeje Kozlova a jeho prvního náměstka Olega Černousova. Doněckou lidovou republiku reprezentovala Hlava státu Alexander Zacharčenko, místopředseda Rady ministrů DLR Alexander Timofejev a jednající ministr dopravy DLR Igor Andrijenko.

Během schůze podepsaly obě Hlavy státu Smlouvu o společném záměru, která nastínila plán bližší ekonomické spolupráce mezi lidovými republikami, zejména odkazovala na zřízení jednotného celního prostoru. V rámci protokolu byla dále podepsána Dohoda o spolupráci mezi Doněckými státními železnicemi a Jednotnými luganskými státními železnicemi, která se týká plánované spolupráce při přepravě nákladů i osob.

Alexander Zacharčenko poděkoval hostům za návštěvu a gratuloval jim k podepsání prvního společného dokumentu. „Tyto smlouvy zahájily nové období v rozvoji vztahů mezi našimi Republikami. Díky nim se prohloubí a bude rozvíjet hospodářský styk obou zemí. Smlouva o společném záměru podpoří hlubší spolupráci, která ukáže našim nepřátelům, že jsme jednotní a nedělitelní,“ prohlásil Zacharčenko.

Leonid Pasečnik k tomu poznamenal, že podpis dokumentů představuje také důležitý krok ve sblížování republik a jejich možném spojení. „Nemáme mezi sebou spory. Jsme jeden lid, jedna země a máme jeden cíl. Podepsaná dohoda pomůže našemu hospodářství a rozežene politické spekulace na téma vztahů našich republik. A samozřejmě bude i ručitelem sociální stability našich republik,“ uvedl Pasečnik.

Přeloženo z oficiálních stránek Hlavy Doněcké lidové republiky Alexandera Zacharčenka

http://av-zakharchenko.su

 

636 total views, 1 views today