VÝZVA LUGANSKÉ SPISOVATELKY FAINY SAVENKOVÉ ČLENŮM RADY BEZPEČNOSTI OSN

Dvanáctiletá spisovatelka z Lugansku (LLR) Faina Savenková zaslala u příležitosti Mezinárodního dne dětí videozprávu členům Rady bezpečnosti OSN. Vyzývá v něm RB OSN, aby nezapomněla, že děti Donbasu mají právo na dětství a klidný život. Výzvu opublikoval ve svém Telegram – kanálu první zástupce stálého představitele Ruska při OSN Dmitrij Poljanskij.

Dvanáctiletá Savenková vzpomíná, jak v roce 2014 ukrajinská letadla podnikla nálet na Lugansk, zahynuli dospělí i děti: „Chci, abyste si vzpomněli na úsměvy vašich dětí. Chci říct, že my se také chceme usmívat, chceme být šťastní, chceme si vybrat svou budoucnost a chceme prostě žít,“ říká obyvatelka Lugansku. Savenková připomněla, že je to nemožné, dokud válka pokračuje: „Chci, aby v Organizaci spojených národů nezapomněli na to, že my, děti Donbasu, máme také právo na dětství a klidný život,“ obrací se na členy RB OSN.

Poljanskij poznamenal, že poselství mladé spisovatelky bylo velmi dojemné: „V předvečer Mezinárodního dne dětí mladá spisovatelka Faina Savenkova z Donbasu vyzvala OSN, aby nezapomněli na děti Donbasu, kteří již sedm let žijí v podmínkách války. Je těžké udržet emoce, když dostanete takovou výzvu. Samozřejmě, zapomenout na to, co ukrajinská armáda dělá na východě své vlastní země, my kolegům z RB OSN nedáme,“ napsal.

RIA Novosti, 1.6.2021

Přeložil: Jaromír Vašek

Pozn. J.V.: Výzva Fainy vzbudila obrovský ohlas v Rusku, kde o ní informovaly všechny hlavní sdělovací prostředky. Západ a ČR (kromě Haló novin) mlčí…

271 total views, 2 views today