ZAVÍRÁNÍ DOLŮ V DONĚCKU

Doněck (DLR) definitivně ztratil název hornické město, protože tam nezůstaly téměř žádné fungující uhelné těžební podniky.


Se smutnou statistikou se podělil předseda Doněckého odborového svazu pracovníků uhelného průmyslu, poslanec Lidového sovětu DLR Gennadij Kovalčuk. Poznamenal, že relativně naplno funguje ve městě jen šachta Skočinského, kde se těží na dvou úsecích. Také funguje šachta Zasjaďko, ale tam se nyní těží fakticky v jednom úseku. Formálně je otevřena šachta Čeljuskinců, ale tam už více jak rok uhlí netěží.


Je známo, že uzavření šachet Skočinského a Zasjaďko je vzhledem k technologickým důvodům obtížné. Jak jsme psali, pokud Skočinskij přestane pracovat, zastaví se odvádění vody, a to je nebezpečné pro lidi, kteří žijí v okolí, a ekologii vodních ploch v regionu. Má-li se Skočinskij zavřít, bude nutné vybudovat mohutný odvod vody, což bude vyžadovat velké finanční prostředky. Peníze na tyto účely nejsou. Havarijní situace s odvodem vody je také na šachtě Zasjaďko. Šachta má vodní propojení se šachtami „Butovskaja“ a „Putilovskaja“, které byly zničeny ještě během bojů v roce 2014, jejich komplexy odvodu vod byly zastaveny. Odliv kádrů byl obrovský. Velmi mnoho doněckých horníků je na severu Ruské federace, v Moskvě na stavbě metra, podotl Kovalčuk.

Šachta Skočinského
Šachta Skočinského
Šachta Zasjaďko
Šachta Čeljuskinců

155 total views, 1 views today