UKRAJINA CHYSTALA TERORISTICKÝ ÚTOK V KRASNÉM LUČI

„Ukrajinská rozvědka pokračuje v pokusech destabilizovat situaci v republice, pokračuje v politice teroru vůči civilnímu obyvatelstvu Donbasu, a také nechce dodržovat Minské dohody. Ministerstvo státní bezpečnosti (MGB) LLR zabránilo pokusu o teroristický čin, který chtěla ukrajinská rozvědka provést 23.8. t.r., v předvečer oslav 30. výročí Dne nezávislosti Ukrajiny, ve městě Krasnyj Luč na území Luganské lidové republiky, v místě masového shromáždění občanů,“ píše se ve zprávě MGB.

„Podle plánu ukrajinské rozvědky měla být výbušná zařízení aktivována na hlavní aleji města podél Leninovy ulice v prostoru náměstí Kirova a školy č.10.
K tomu byla provedena tajná operace pro předání nástrojů pro uskutečnění terorostického činu agentovi (čtyři výbušná zařízení s dálkovým ovládáním). Na pokyn ukrajinské rozvědky agent vyzvedl výbušné zařízení z tajné schránky, která se nacházela na centrálním hřbitově Krasného Luče. Dále zástupce ukrajinské rozvědky pověřil agenta přípravou výbušných zařízení. Podle plánu měla být 23.srpna večer tato zařízení, připravená k použití, položena do odpadkových košů na hlavní aleji Krasného Luče a aktivována v době masového shromáždění lidí na náměstí. Za uskutečnění teroristického činu byla slíbena finanční odměna. Expertní kriminalistická skupina Ministerstva vnitra LLR pomocí kynologické služby provedla rozbor výbušných zařízení, který v nich zjistil přítomnost výbušnin.
V současné době MGB LLR provádí komplex operativně-vyhledávacích opatření vůči dalším osobám, podílejících se na přípravě teroristických činů na území Luganské lidové republiky.
Veškerá odpovědnost za pokračující teror proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu a za nehumánní způsoby vedení války padá na vedení ukrajinské rozvědky (SBU) a na příslušné vládní úřady Kyjeva.
Pokyn k uskutečnění teroristického činu dal náčelník 3.oddělení hlavní správy SBU v Doněcké a Luganské oblasti Vitalij Vladimirovič Vinničenko, proti kterém bude ministerstvem státní bezpečnosti LLR zahájeno trestní řízení podle článku 239 trestního zákoníku LLR „Teroristický čin“ „, rozebírá zpráva MGB LLR.

Noviny „Ogni“, TV kanál „Rodný Alčevsk“, 24.8.2021

237 total views, 2 views today