Donbaské rozvojové centrum pomohlo čtvrt milionu lidí

Humanitární mise Donbaského rozvojového centra pomohla v roce 2017 více než 250 tisícům obyvatelům Donbasu, z nichž více než 135 tisíc obdrželo adresnou pomoc. Během roku organizace vydala 204 500 potravinových balíčků. V Dokučajevsku získalo 4600 obyvatel poukázky na různé výrobky a základní zboží.

Od května 2017 získalo přes 2750 obyvatel Gorlovky bezplatně léky. Zdravotnická zařízení v tomto městě obdržela 52 tisíc kusů jednorázového materiálu a 388 kusů moderního lékařského vybavení. Obyvatelé města získali rovněž porodnické balíčky pro běžný porod i porod císařským řezem a pohotovostní lékárničky určené pro lidi s infarktem nebo mozkovou mrtvicí.

Přes 100 společenských a vzdělávacích zařízení na Donbase obdrželo hygienické balíčky. Tato pomoc zahrnovala detergenty i osobní hygienické potřeby. 27 organizací dostalo navíc vodní cisterny a 19 dalších pak průmyslová zařízení.

Vzdělávací instituce obdržely 6000 balíků papírnických potřeb. V rámci této pomoci získaly školy vše, co je potřeba k plnohodnotnému vzdělávání dětí. 50 mateřských škol obdrželo 2000 podobných balíků pro děti nižšího věku. 48 škol a školek získalo nábytek, 13 sportovní náčiní a potřeby a u 10 byla postavena dětská hřiště.

V rámci projektu „Pomoc starším spoluobčanům“ byly 1289 lidem předány léky a hygienické potřeby. Lidé v nouzi navíc obdrželi nepotravinovou pomoc včetně chodítek pro seniory, vycházkových a francouzských holí, osobních hygienických potřeb a spodního prádla. V rámci tohoto projektu se dále 543 osob účastnilo akcí Rozvojového centra a 300 lidí dočasně bez přístřeší získalo individuální asistenci.

V rámci rozsáhlého projektu „Podpora sociálně nezabezpečeným občanům v období zimy“ bylo po různých městech Donbasu rozvezeno 19 470 tun pevného paliva. Tuto pomoc získali mj. postižení lidí, občané starší 75 let a rodiny se zdravotně postiženými dětmi. Více než 400 osob obdrželo balíčky zimního oblečení.

Donbaské rozvojové centrum provádělo v roce 2017 aktivní práci na údržbě sociální infrastruktury. Celkově bylo obnoveno 67 objektů. Velká rekonstrukce proběhla zejména na dvou odděleních a na koupelnách dětského oddělení Ústřední nemocnice Doněcké oblasti. Došlo rovněž k rekonstrukci prostor v palácích kultury v Gorlovce, Charcyšku a Jasinovatě, které poslouží setkávání dětí.

Jednou z důležitých oblastí, kterou Rozvojové centrum posouvá kupředu, je bezplatné vzdělávání. V minulém roce se přes 9000 lidí účastnilo různých bezplatných kurzů a lekcí určených k prohloubení jejich kvalifikace, získání nových dovedností, nebo školení v poskytování první pomoci. Kolem 4000 osob se pak účastnilo bezplatných konzultací týkajících se právních otázek, účetnictví, PR a IT dovedností a zprostředkování práce.

„Tento rok byl bohatý na události a objevy pokud jde o nové lidi. Umožnili jsme jednoduše, aby nás navštívili dobrovolníci chtějící pomáhat jiným lidem, a to i tehdy, když nebyla žádná pomoc bezprostředně potřeba. Nechali jsme mezi nás přijít lidi, kteří odmítli pomoc ve prospěch jiných, ačkoliv sami trpěli. Získali jsme lidi, kteří dělali všechno v jejich silách, aby uskutečnili sny svých malých vesnic, ulic a dvorků. Tento rok jsme se pustili do projektů, které nezahrnují pouze poskytování humanitární pomoci, ale také společnou práci lidí v terénu. Proto bychom byli rádi, aby se každý mohl na celou situaci znovu podívat, podívat se na lidi, na sebe a našel pak něco, co pomůže zlepšit a zklidnit život v příštím roce. Ať každý vidí, že na jeho pomoci moc a moc záleží,“ uvedla předsedkyně Donbaského rozvojového centra Anastasia Chmelnická.

DONi News Agentura

579 total views, 1 views today